LICEUL TEHNOLOGIC DE SILVICULTURĂ ȘI AGRICULTURĂ ,,CASA VERDE,, TIMIȘOARA

FILIERA TEHNOLOGICĂ ÎNVĂȚĂMÂNT DE STAT

Liceul nostru , înființat la data de 27 octombrie 1885 a dobândit de-a lungul timpului o faimoasă și binemeritată reputație de liceu cu tradiție in domeniul silvic care a format generații de silvicultori, fiind declarat în perioada 1957-1960 cea mai bună școală de silvicultură din țară.

Începând cu anul 2015 liceul Tehnologic Agricol ,,Petru Botiș,, a fuzionat prin absorbție cu Colegiul Silvic Casa Verde iar denumirea actuală a liceului este Liceul Tehnologic de Silvicultură și Agricultură ,,Casa Verde,, Timișoara.
În prezent școala noastră oferă pregătire pentru elevi în domeniile: silvicultură și exploatări forestiere, ecologie și protecția mediului, agricultură, atât ca învățământ de zi, seral și profesional.

ADRESA: ALEEA PĂDUREA VERDE, NR 5 TIMIȘOARA

TELEFON: 0256 220 093

E-MAIL: lsilvic@gmail.com

WEBSITE: www.casaverde.ro

FACEBOOK:https://www.facebook.com/Liceultehnologicdesilvicultura

Oferta educationala a Liceului Tehnologic de Silvicultura si Agricultura " Casa Verde"

Liceul nostru va asteapta cu drag! Alegeti un viitor in silvicultura, protectia mediului si agricultura!"Natura nu a trădat niciodată inima care a iubit-o." William Wordsworth

Publicată de Liceul Tehnologic de Silvicultura si Agricultura Casa Verde Timisoara pe Duminică, 31 mai 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *